Charakterystyka DREWNIANEGO EKRANU  AKUSTYCZNEGO

 klasa właściwości pochłaniających A3, PN-EN 1793-1:2001,

 klasa izolacyjności od dźwięków powietrznych B3, PN-EN 1793-2:2001

Konstrukcja ekranów dostosowana jest do przekroju , rozstawu słupów stalowych i sklada się z szkieletu drewnianego wypełnionego welna akustyczna oraz z jednej strony zamknieta plyta cementowo wiorowa a z drugiej siatka z azurowa konstrukcja drewniana. Szkielet drewniany jest wykonany z struganego drewna konstrukcyjnego w klasie C24  . Przeznaczone do produkcji drewno jest w stanie powietrzno-suchym. Po kwalifikacji wewnętrznej drewna , jest ono poddawane procesowi obróbki mechanicznej.Nastepnie elementy po struganiu sa poddane DWUKROTNEJ impregnacji:

  1. Zabezpieczenie drewna przed korozją biologiczną- impregnacja zanurzeniowa w automatycznej wannie impregnujacej zalanej impregnatem Wolmanit CX-8 WB. Wprowadzony przez Nas impregnat , jest impregnatem nowej  generacji – ekologicznym . Większości impregnatów aktualnie stosowanych na rynku pozwolenia kończą się w najbliższych latach i nie będą przedłużane – to impregnaty na bazie CHROMU i BORU !! – Toksyczne i dlatego wycofywane , ale dużo tańsze!! Impregnat Wolmanit CX-8WB jest na bazie nieorganicznych związków miedzi i miedzi HDO – jest zdecydowanie droższy ale produkty które produkujemy na export już nie mogą być impregnowane , impregnatami na bazie CHROMU i BORU !!. Więc wprowadziliśmy ten standard , także na rynek Polski. Impregnacja w klasie 3 – Proces Impregnacji odbywa się wg technologii koncernu BASF i jest okresowo monitorowany przez przedstawicieli koncernu BASF.
  2. Po podsuszeniu  drewno jest zabezpieczane przed działaniem ognia- impregnacja zanurzeniowa w FIRESTOP KONCENTRAT. Impregnacja odbywa się wg technologii producenta impregnatu FIRESTOP KONCENTRAT i jest okresowo monitorowana przez przedstawicieli firmy DEKSPOL.

Po zakończeniu procesu impregnacji elementy drewniane są podsuszane do stanu powietrzno-suchego i prefabrykowane w panele o konstrukcji i wymiarach wynikających z dokumentacji .

Gotowe panele są zabezpieczane przed wymywaniem impregnatów wymienionych w p.1 i p.2 poprzez malowanie dwukrotne lakierem PROTECTOR LACK. Technologia zabezpieczania jest wg firmy DEKSPOL – producenta zarówno FIRESTOP KONCENTRAT jak i lakieru zabezpieczającego PROTECTOR LACK. Po wyschnięciu lakieru , panele są paletowane i przygotowane do transportu. Wszystkie widoczne uszkodzenia powierzchni paneli w trakcie montażu , muszą być zabezpieczone w/w lakierem . Także w trakcie okresu gwarancji wszystkie powstałe uszkodzenia mechaniczne paneli muszą być natychmiast zabezpieczone lakierem.

Dla DREWNIANYCH EKRANOW AKUSTYCZNYCH wystawiamy KRAJOWA DEKLARACJE WLASNOSCI UZYTKOWYCH . Standardowy okres gwarancji – 5 lat z mozliwoscia wydluzenia do 10 lat .

Zapraszamy do współpracy adpol@adpol.pl