Drzwi harmonijkowe w systemie ADPOL 68

Drzwi harmonijkoweDRZWI HARMONIJKOWE  Niskoprogowe (próg Aluminiowy) wykonane w systemie Adpol 68 E3 i Adpol 68 E4 stwarzają najnowsze możliwości otwarcia i spełnienia marzeń. Oferujemy nowe rozwiązania do rezydencji, domów letniskowych, do każdego sklepu i restauracji oraz do zabudowy basenów.

Ogromne znaczenie dla nas ma to, aby system był jak najmniej widoczny i doskonale wkomponował się w strukturę istniejącego budynku, co sprawia, że uzyskujemy optymalne przejście z wnętrza do świata zewnętrznego.

Składane ściany zmienią Państwa balkon czy taras w pokój całoroczny. Ponadto ściany tego typu świetnie nadają się do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Możemy dokonać podziału lokalu mieszkalnego drzwiami harmonijkowymi z drewna, a to stwarza niepowtarzalną atmosferę i umożliwia indywidualne kształtowanie. Szczególnie istotna jest elastyczność i możliwość dopasowania do indywidualnych życzeń klientów i rozwiązań architektonicznych.


Szczegóły techniczne

Wykonujemy drzwi harmonijkowe bezprogowe z drewna w sytemie Adpol 68 E3 i Adpol 68 E4.

Maksymalna wielkość skrzydła może wynosić 1000×3000 dla E3 i waga 80 kg albo 1000×4000 dla E4 i waga 120 kg, a ilość ich maksymalnie wynosi 16 szt. a dołem można uzyskać płaski próg dla zabudowy wewnętrznej.

Poszczególne skrzydła mogą zostać wyposażone również w szprosy, co nada ciekawego i oryginalnego wyglądu konstrukcji. Drzwi harmonijkowe przeznaczone są do większych pomieszczeń, gdzie po otwarciu okna (złożeniu skrzydeł) uzyskamy duży prześwit (wyjście z pokoju na taras). Bardzo dobre rozwiązanie w okresie letnim!


Dane techniczne

 

Rama drewno klejone , przekrój 45×157 mm
Skrzydło drewno klejone trójwarstwowo, przekrój 68×80 mm
Okucia Centor, szyna aluminiowy niskoprogowa
Kolor standard (biały, brąz RAL 8016, teak, ciemny dąb, ciemne sipo, mahoń), możliwość wyboru dowolnego koloru kryjącego z palety RAL lub innego koloru transparentnego
Wypełnienia pakiety szklarskie (szyby zespolone) o grubości 24-32 mm, współczynniku U=1,0 i mniej, możliwość wyboru pakietów z szybami o podwyższonej odporności na włamanie, szyb ornamentowych, refleksyjnych, bezpiecznych, witraży i wielu innych
Szprosy międzyszybowe szerokości 8-45 mm, naklejane i wiedeńskie szerokości 20-45 mm, konstrukcyjne szerokości od 55 mm
Wymiary zewnętrzne zgodnie z zakresem i schematem stosowanych okuć (maksymalna wielkość skrzydła 1000x3000mm oraz 1000x4000mm)

Dla systemu ADPOL otwieranie do wewnątrz i na zewnątrz oraz wypukłe

 


Wykaz zastosowanych półproduktów i elementów wyposażenia

  • drewno sosnowe lub red meranti, eukaliptus, opcjonalnie dąb, modrzew, cedr kanadyjski itp,
  • wodorozcieńczalne farby firmy GORI,
  • uszczelka przylgowa profilowana,
  • silikon neutralny uszczelniający wrąb przyszybowy,
  • okucia Centor.

Przykłady zastosowań

Drzwi harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe
Drzwi harmonijkowe
Rygiel dolny
Rygiel dolny
Rygiel górny
Rygiel górny
Rygiel dolny
Rygiel dolny
Rygiel górny
Rygiel górny