Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne PSK stanowią ciekawe rozwiązanie i pewną alternatywę dla tradycyjnych balkonów dwuskrzydłowych. Nie otwierają się jak normalne skrzydła, ruch następuje równolegle do skrzydła stałego (jedno skrzydło stałe, a drugie ruchome). Otwarcie takie nie zajmuje powierzchni pomieszczenia i daje wrażenie większego prześwitu w otworze. Maksymalna szerokość całej konstrukcji to około 4 m (przy stosowaniu okuć Siegenia PSK). Pewnym minusem tego rozwiązania jest trudność zamykania skrzydeł o znacznych rozmiarach, a w szczególności dużej wysokości (pojawia się potrzeba dodatkowa dociśnięcia górnej części skrzydła do ramy w celu prawidłowego zamknięcia okucia). Jest to jednak bardzo często stosowana konstrukcja przez architektów, jak i samych inwestorów.


Szczegóły techniczne

Konstrukcja ta może być wykonana w różnych wariantach wyposażenia pakietów szklarskich. Mowa jest tutaj o pakietach bezpiecznych oraz P2 i P4, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo takich przeszkleń, jak np. skrzydło o rozmiarze 1600×2200 mm. Oczywiście mogą się tutaj pojawić szprosy wewnątrzszybowe, naklejane, czy też konstrukcyjne, a kolorystyka może zostać wykonana według standardowej palety ADPOL lub na indywidualne życzenie Klienta. Należy jednak pamiętać, że po przesunięciu skrzydła, istnieje dolny próg ramy, którego wysokość wynosi około 70-80 mm. W konstrukcji tej nie ma możliwości wykonania elementu z niskim progiem.


Dane techniczne

Rama drewno klejone trójwarstwowo, szerokość 68×80 mm (profil standard PS, profil softline PSF, profil ozdobny typ A,B,C,D, profil drewniano-aluminiowy AL)
Skrzydło drewno klejone trójwarstwowo, dolny ramiak skrzydła 68×137 mm
Maksymalna szekość skrzydła 2000 mm
Okucia Siegenia PSK
Kolor standard (biały, brąz RAL 8016, teak, ciemny dąb, ciemne sipo, mahoń), możliwość wyboru dowolnego koloru kryjącego z palety RAL lub innego koloru transparentnego
Wypełnienia pakiety szklarskie (szyby zespolone) o grubości 24-42 mm, współczynniku U=1,0 i mniej, możliwość wyboru pakietów z szybami o podwyższonej odporności na włamanie, szyb ornamentowych, refleksyjnych, bezpiecznych, witraży i wielu innych
Szprosy międzyszybowe szerokości 8-45 mm, naklejane i wiedeńskie szerokości 20-45 mm, konstrukcyjne szerokości od 55 mm
Okapnik aluminiowy z wkładką termiczną w kolorze białym i oliwkowym, anodowany w kolorze srebrnym, oliwkowym i złotym lub za dopłatą dowolny kolor wg palety RAL (malowanie proszkowe)
Konstrukcja różnorodność podziałów i schematów PSK

Wykaz zastosowanych półproduktów i elementów wyposażenia

  • drewno sosnowe lub red meranti, dąb, modrzew, durian, cedr kanadyjski, itp,
  • wodorozcieńczalne farby firmy GORI,
  • uszczelka wrębowa i przylgowa profilowana,
  • silikon neutralny uszczelniający wrąb przyszybowy,
  • klamka system PSK,
  • okucia SIEGENIA,
  • możliwość wyposażenia okien w elementy dodatkowe: ogranicznik rozwarcia skrzydła, klamka z kluczykiem, nawietrzaki i wiele innych.

Dostępne profile wykonania

Okno PSK
Okno PSK